Teksas Üniversitesi’nin Yaz Okulu Programı Beklentilerinizin Üstüne Çıkacak!

Texas Üniversitesinde Summer Discovery

Amerika’nın Teksas Eyaletin’deki Austin şehrinin önde gelen üniversitesi; Teksas Üniversitesi dünya çapında da saygınlığa sahiptir. The World University Rankings listesine göre dünyanın en iyi 39. Üniversitesi olan Teksas Üniversitesi “Public Ivy League” okulları arasında da gösterilmektedir. Üniversitede açılan yaz okulu programları öğrencilerin standartlar üstü bir eğitim almasını garanti eder.

Teksas Üniversitesi’ndeki Yaz Okul Programları ve Eğitim Anlayışı

Bu üniversitede açılan yaz okulu programlarında ister İngilizce dil becerilerinizi geliştirmeye yönelik dersler alırsınız, isterseniz okulun açtığı çok çeşitli dersler arasından kendinize en uygun olanı seçip belirli bir alana yoğunlaşırsınız.

Genel dil eğitimine odaklanan yaz okulu programlarında öğrencinin kısa sürede etkili bir gelişim göstermesi amaçlanır. Program kapsamında her öğrenci seviye belirleme sınavına tabii tutularak, en uygun sınıfa yerleştirilir. Bu seviye belirleme sınavları yaz okulu boyunca devam eder ve öğrenci ilerleyişini sınav sonuçlarına bakarak takip edebilir.

Teksas Üniversitesinde açılan “Pre-College” adlı yaz okulu programı özellikle uluslararası öğrencilerin üniversiteye başlamadan önce alacağı derslere hazırlık yapmasını sağlar. İşletme, mühendislik ve sosyal branşlarda iddialı olan okul; geniş bir yelpazede eğitim vermektedir. Öğrenciler; medya, işletme, hukuk, psikoloji, tıp, moda, spor yöneticiliği ve SAT hazırlık başlıkları altında açılan çeşitli derslerden kendileri için en uygun olanı seçebilir. 3 hafta süren ve akademik bir eğitim verilen bu programın sonunda sertifika alınır. Bu sertifika ile yabancı üniversitelere başvuru yapmak kolaylaşır.

Programlara 14-18 yaş arası öğrenciler katılabilir. Haftalık ders saatleri 20-25-28 arası değişir. Öğrenci ders yoğunluğuna kendisi karar verir. Yaz okulu programında kullanılacak materyaller ve kitaplar üniversite tarafından ücretsiz olarak tahsis edilir.

Teksas Üniversitesi Yaz Okulu Programlarında Düzenlenen Etkinlikler 

Teksas Üniversitesi’ndeki yaz okulu programları, öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmesini de amaçlar. Bu sebeple okulda etkinliklere ve gezilere önem verilir. Okulun 325 dönüme yayılan kampüsünde bulunan tesisler öğrencilerin boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmesini sağlar. Kampüs içinde; basketbol, hentbol, voleybol, squash kortları bulunur. Bunun yanı sıra kardiyo, ağırlık ve cycling antrenmanı yapılacak stüdyolar vardır. Okulun çatısında bulunan yüzme havuzunda şehir manzarasını izleyerek yüzme imkânı bulunur. Kampüs içinde düzenlenen karaoke geceleri öğrencilerin keyifli anlar yaşamasını sağlar. Kampüsteki özel tiyatro salonunda film akşamları düzenlenir. Bunlar sadece kampüs alanında yapılabilecek aktivitelerdir.

Okulun açtığı yaz okulu programlarında gezilerde önemli bir yer tutuyor. Geziler öğrencilerin Amerika’yı yakından tanımasını ve yerli halkla iletişim kurup, İngilizce pratiği yapmasına imkân veriyor. Blazer Park, Austin Park, San Antonia, Schitter Water Park, Six Flags, Texas müzeleri ve nehir gezileri program boyunca gidilecek yerlerden bazıları. Tüm bu gezilerin okul fiyatının içine dahil olması öğrencileri ekstra masraftan kurtardığından cazip oluyor…

Okul; Austin-Bergstrom Havalimanı’ndan 20 dakika uzaklıktadır. Arzu eden öğrenciler için havalimanı karşılaması yapılmaktadır.

Konaklama

Öğrenciler; 325 dönümlük bir alana yayılan kampüsün içinde yer alan yurtlarda konaklar. Odalar 3-4 kişiliktir. Odaların özel banyosu, mutfağı, oturma odası bulunur. Her odada büyük boy yatak vardır. Odalar öğrencilerin konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Yurtta kablosuz internet, spor salonu, oyun odası, televizyon odası, çamaşırhane ve yüzme havuzu bulunur. Bu imkanlar sayesinde öğrenciler konforlu bir konaklama deneyimi yaşar. Yurt konaklamasına 2 öğün yemek dahildir. Kampüs içinde yer alan yemekhanelerde yemek kartlarını kullanarak 2 öğün yemek alabilirler.

Program Başlama Tarihleri ve Ücretleri 

Summer Discovery 3 Week
University of Texas 6299 $
(Başlangıç Tarihi: 29 Haziran)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir