İngiltere’nin En Kaliteli Okullarından Olan Elit Yaz Okulu St Clare’s School’da İngilizce Öğrenin

St Clare’s School

St. Clare’s School’da İngiliz Eğitim Kalitesi Butik Eğitim Anlayışıyla Buluşuyor…

Yurtdışında yaz okul dendiğinde akla gelen ilk ülkelerden İngiltere’de birbirinden kaliteli yaz okulu seçenekleri bulunmaktadır… İngiltere’nin köklü tarihe sahip şehirlerinden Oxford’da bulunan St. Clare’s School da bunlardan biridir… Okul; butik eğitim anlayışını benimsemiştir. Öğrencilerine akademik düzeyde eğitim sunan okulun başarı seviyesi yüksektir.

Geniş program çeşitliliğine sahip olan St. Clare’s School; yaz okullarında sadece İngilizce eğitimi vermekle kalmaz öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına da cevap verir.

Gelin St. Clare’s School’un açtığı yaz okulu programlarını detaylıca inceleyelim…

Akademik Düzeyde Eğitimi, Butik Bir Anlayışla Sunan St. Clare’s Her Türlü Eğitim İhtiyacına Çözüm Sunuyor!

Oxford’da bulunan St. Clare’s School; İngiltere’de açılan yaz okulları arasında program çeşitliliği en yüksek okullardandır. Okul birbirinden farklı eğitim ihtiyaçlarına çözümler sunar. Öğrencilerine akademik bir eğitim veren okul, saygın bir eğitim geçmişine sahip olmak isteyenlerin tercihidir.

Okulun açtığı yaz okulu programlarını aşağıdaki başlıklar altında inceleyebiliriz…

IB Programı

St. Clare’s School; uluslararası ve lokal öğrenciler için IB programları düzenlemektedir. Bu program; sonbaharda IB diploma programına başlayacak öğrenciler içindir. Programa Intermediate ve üzeri seviyede İngilizebilgisine sahip olanlar katılabilir. 3 hafta süren programın ilk haftasında dil ve edebiyat,  ikinci haftasında bilim ve sanat, üçüncü haftasında matematik ve beşeri bilimler eğitimi verilir. Program kapsamında haftada 22 saat ders görülür. Eğitimine yurtdışında devam etmek isteyenlerin tercih ettiği bir program olduğunda diğer programlara göre biraz daha zorlu geçer. Programın 3 haftalık fiyatı 4.125 Sterlindir.

Interactive English 

Haftanın 5 günü sabah, 3 günü de öğleden sonra dersleri vardır. Sabah derslerinde dinleme, konuşma, yazma, okuma becerilerine odaklanılır. Bu derslerde, öğrencinin konuşma akıcılığını sağlamasına dikkat edilir ve kelime dağarcığı genişletilir. Öğleden sonra derslerinde “aktif dil projeleri” yapılır. Bu dersler ile öğrencinin dil becerilerini yaratıcı ve heyecanlı bir şekilde faliyete geçirmesi hedeflenir.

Intensive English 

Bu program kapsamında sabah dersleri genel dil becerilerini geliştirmeye yöneliktir; öğleden sonra IELTS, Cambridge sınavlarına hazırlık dersleri verilir.

Science in Oxford 

Fen bilimleri ağırlıklı bu programda; bir hafta boyunca yoğun laboratuvar eğitimi alınır. Öğrenci; biyoloji, fizik ve kimya alanlarında seçim yapar ve bu alanda özel eğitim alır. Program dahilinde University of Oxford ziyareti yapılır. Bu ziyarette University of Oxford akademisyenleri ‘iyi bir bilimadamı nasıl olunur?’ konulu seminer verir. Öğrenciler program sonundaİ kişisel poster yayınlar ve seçtikleri konuda sunum yaparlar.

Art in Oxford 

Program dahilinde öğrenciler stüdyo çalışmaları yapar. Fotoğrafçılık, 2D çizim, 3D moda ve tasarım alanlarındaki yenilikler hakkında eğitim alır. Öğrenciler; alanıda uzman eğitmenleriyle lokal galeri ve sanat galerine ziyarette bulunur. Öğrencilerin program boyunca yaptıkları eserleri son gün sergiler.

St. Clare’s School’un Yaz Okulu Programına Kimler, Ne Zaman Katılabilir, Ücretler Nedir?

St. Clare’s School 15-17 yaş arası öğrencileri programlarına kabul eder. IB programı 1 Temmuz – 11 Ağustos, Interactive English programı 17 Haziran-18 Ağustos tarihlerinde, Science in Oxford 24 Haziran-30 Haziran tarihlerinde, Art in Oxford 8 Temmuz – 21 Temmuz açılır.

IB programı 4.125 Sterlin, Intensive English 3.702 Sterlin, Science in Oxford 2.664 Sterlin, Art in Oxford 3.072 Sterlindir. Interactive English programının bir haftası 1.760 Sterlin, iki haftası 2.550 Sterlin, üç haftası 3.328 Sterlin’dir.

İngiltere’nin Entellektüel Seviyesi Yüksek Şehri Oxford’da Kendinizi Geliştirmeye Doyamayacağını Bir Yaz Okulu Programı Sizi Bekliyor!

Oxford İngiltere’nin en köklü tarihe sahip şehirlerindendir. Sınırları içerisinde bulunan ve dünyanın en iyi Üniversitesi olan Oxford Üniversitesi ile tanınan şehirde pek çok kaliteli ve saygın eğitim kurumu bulunmaktadır. Şehirdeki entellektüel ve akademik hava, kurumların eğitim kalitesinden ve şehirdeki uluslararası öğrenci nüfusunun fazlalığından ileri gelir.

Böyle bir ortamda St. Clare’s eğitim seviyesini üst düzeylere taşımıştır ve akademik yeterlilikte eğitim vermektedir. Akademik yeterlilikte bir eğitim verilirken öğrencilerin yaz tatillerini geçirmekte olduğu unutulmaz. Öğrenciler mümkün olduğunca çok sosyalleştirilir. Bu sebeple okul içinde ve dışında pek çok aktivite düzenlenir.

Spora ilgi duyan gençler için futbol, tenis, badminton, voleybol, masa tenisi gibi alanlarda aktiviteler, eğitimler, müsabakalar yapılır. Bunun yanı sıra film geceleri, jenga akşamları, İngiliz çay partisi günleri de düzenlenir.

Öğrencilerin kampüs dışında da zaman geçirmesi; İngiltere’yi tanıması ve yerli halkla küçük de olsa iletişime geçmeleri için geziler düzenlenir. Bu geziler; Stratford-upon-Avon, Londra, Bath, London Musical, Natural History Museum, History of Science Museum, University Botanical Garden gibi geziler öğrencilerin favorilerindendir.

Okul; Gatwick Havalimanından 100, Hearhrow Havalimanından 60 dakika uzaklıktadır. Heathrow Havalimanına uçmak kampüse daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır. Önceden organize edilmek şartıyla öğrenciler havalimanından karşılanır.

Konaklama

Öğrenciler aile yanında ya da yurtlarda kalır. Aile yanı konaklamada odalar tek kişilik, yurtlarda ise paylaşımlıdır. Yurtlar öğrencilerin konforu düşünülerek planlanmıştır. Aile yanı konaklamalar ise öğrencilere ev sıcaklığı sunar. Öğrenciler belli bir süreden sonra ev halkını ikinci ailesi olarak görmeye başlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir