İngiltere Ramsgate’de İngilizce Dil Eğitiminizi Churchill House Yaz Okulunda Alın

Churchill House School / Ramsgate

İngiltere’deki Thanet bölgesinde bulunan bir sahil kasabası olan Ramsgate yaz tatilini yaz okulunda değerlendirmek isteyenler için ideal bir merkezdir. İngiltere’nin sevilen sahil kasabalarından olan Ramsgate’de bulunan okul; denize sıfır konumu ve verdiği kaliteli eğitim ile yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyenler için idealdir.

Gelin Churchill House School Ramsgate’in eğitim anlayışına ve bu kasabadaki hayata yakından bir bakalım…

İngiltere’de Yaz Okulu Hem de Sahil Kasabasında…

İngiltere’nin sevilen sahil kasabalarından Ramsgate’de bulunan Churchill House School, kaliteli bir İngilizce eğitimini, keyifli yaz tatiliyle birleştiriyor.

Öğrencilerini okulun ilk günü aldığı seviye belirleme sınavıyla, uygun sınıfa yerleştiren okul az mevcutlu sınıflarda eğitim vermeyi tecih ediyor. Okulda sınıflar maksimum 15 kişiye çıkıyor. Genellikle sınıf mevcudu 13’de tutulmaya çalışılıyor. Sınıfların kalabalık olmaması eğitmenlerin öğrencileriyle bire bir ilgilenmesini sağlıyor. Eğitmenler öğrencilerin eksik kaldıkları noktaları hızla fark edip, bu noktaları tamamlamak için özel çalışmalar yapıyor. Eğitmenin öğrenciyle bire bir ilgilenebilmesi ve az mevcutlu sınıflarda sıkı arkadaşlıklar kurulması öğrencinin İngilizcesini hızlı ilerletmesini sağlıyor. Farklı milletlerden öğrenciler, az kişilik sınıflarda sıkı dostluklar kurup, sürekli olarak İngilizce konuşma imkanı yakalar. İngilizceyi günlük hayatta sürekli kullanmak dilin hızlı gelişmesi sağlayan faktörlerden bir tanesidir. Bu sebeple az kişilik sınıflar hızlı gelişim gösterebilmek için önemlidir.  

Churchill House School’da açılan yaz okulu programlarında öğrenciler haftada 15 saat ders alır. Kelime bilgisi, cümle yapısı, dinleme ve konuşma becerilerine odaklanılan dersler hafta içi devam eder. Dersler öğlen 13:30’dan akşam 17:00’a kadar devam eder. Ders dışı aktiviteler kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden sonra düzenlenir.

12-17 yaş arası öğrencilerin kabul edildiği yaz okulu programları; 17 Haziran – 15 Temmuz, 22 Temmuz-12 Ağustos aralıklarında açılır. Her iki dönemin fiyatları birbirinden farklıdır. 22 Temmuz-12 Ağustos arasında devam eden yaz okulu programının 2 haftalık ücreti 960 Sterlin, 4 haftalık ücreti 1.920 Sterlindir. 17 Haziran – 15 Temmuz arası programın 2 haftalık ücreti 1.080 Sterlin, 4 haftalık ücreti 2.160 Sterlindir.

İngiltere’nin Sevilen Yaz Okulu Programında Tatilin de Tadını Çıkaracaksınız!

Churchill House School Ramsgate; şehir merkezine 10 dakikadan az bir yürüme mesafesinde, sakin bir yerleşim bölgesinde bulunur. Genel olarak sakin bir kasaba olan Ramsgate’de güvenlik konusunda endişe edilmesine gerek yoktur. Suç oranı düşük, sakin sahil kasabasında güvenli bir eğitim almak mümkündür.

Okul öğrencilerinin yaz tatillerini en güzel şekilde geçirebilmeleri için 3 farklı program açar.

Activity Programme Plus: 4 gündüz aktivitesi, 4 de akşam aktivitesini içerir. Ayrıca hafta içi bir yarım günlük gezi, hafta sonu da tam günlük gezi yapılır.

Activity Programme: Bu program ise hafta içi boyunca 4 gündüz aktivitesi, 5 de akam aktivitesi içerir.

Intensive Course Activity Programme: Bu programda 5 akşam aktivitesi vardır. Bunun yanı sıra hafta sonu bir tam gün gezi yapılır.

Öğrenciler; Churchill House School’da futbol, tenis, yüzme, voleybol gibi sporlar yapabilir. Dans ve drama sınıflarına katılabilir. Londra, Oxford, Cambridge, Canterbury Katedrali, Dover Castle, Chatham Dockyard, Roman Museum gibi gezilere katılabilir. Öğrenciler ayrıca gitmek istedikleri yerleri yönetime iletebilir. Yönetim bu istekleri değerlendirip farklı lokasyonlara da geziler düzenleyebilir.

Okula en yakın havalimanı Gatwick Havalimanı’dır. Heathrow Havalimanı 120 dakika, Stansted Havalimanı 100 dakikadır.

Konaklama

Okul aile yanı konaklama seçenekleri sunar. Ramsgate’de yaşayan aileler yıl boyunca pek çok milletten çocuğu ağırladıklarından dolayı bu konuda deneyimlidir. Her biri oldukça güvenilir olan aileler, düzenli olarak denetlenir. Öğrenciler sabah ve akşam yemeklerini aileler ile birlikte yer. Aile yanı konaklama okula yürüyerek 15 dakika uzaklıktadır. Okul görevlileri yaşı küçük çocukları sabahları okula, akşamları evlerine bırakır. Aile yanı konaklama sunan program ile öğrenciler doğal bir ortamda konuşma becerilerini geliştir. Okul tarafından özenle seçilen ailelerin hepsi oldukça sıcakkanlıdır ve çocuklarla iletişim becerileri yüksektir. Ailelerin sıcakkanlı tutumları öğrencilerin İngilizceyi günlük hayatta kullanmasına da olanak verdiğinden öğrencilerin yabancı dili hızlı bir şekilde gelişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir