İngiltere Yaz Okulu Bell Young Learners St Albans School’da İngilizce Eğitim Alın

Bell Young Learners / St Albans School

Yurtdışında yaz okuluna gitmek ve gideceği ülkeyi İngiltere olarak seçenler için en iyi okullardan bir diğeri de St. Albans School. Londra’nın kuzeyinde bulunan okul gerek lokasyonu gerekse eğitim kalitesiyle tercih edilen okullar arasında yer alıyor.

Yaz Okulu Sadece Yazın mı Olur Sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz!

Londra’nın kuzeyinde, şehir merkezine yakın bir mesafede bulunan okul; öğrencilerin hem metropol hem de İngiliz kırsal hayatını yerinde görmesini sağlıyor. Geleneksel Roma mimarisine sahip olan okul; sakin ve güvenli bir bölgede bulunuyor. Bu da öğrencilerin güvenle dolu bir eğitim dönemi geçirmesine olanak veriyor. 60 dönümlük bir arazi içerisinde yer alan okulun kampüsü öğrencilerin keyifli bir öğrencilik hayatı geçirmesi için de ideal bir alan.

Okulun en ilgi çekici özelliği programlarını sadece yaz döneminde açmaması oluyor. Arzu edenler St. Albans School’un kış dönemi programlarına da katılabiliyor. Böylece yazın uygun bir zaman dilimi ayıramayan aileler ve öğrenciler, programlara katılma fırsatını kış tatillerinde edinebiliyor.

St. Albens School’un açtığı English Explorer programı genel ve günlük İngilizce derslerini içeriyor fakat bununla da sınırlı kalmıyor. Okul öğrencilerine 3 farklı ek ders seçme imkânı veriyor. Öğrenciler; İngiliz edebiyatı, yaratıcı yazarlık, sanat ve tasarım, İngiliz okul oyunları, drama, sağlık ve spor, gazetecilik, fotoğrafçılık, film yapımı gibi birbirinden ilgi çekici alanlarda dersler seçebiliyor. Bu ek dersler öğrencilerin yetenekli oldukları alanları fark etmesi ve kendilerini yetenekleri doğrultusunda geliştirebilmesi için oldukça faydalı oluyor.  Öğrenciler eğitimlerinin sonunda hem İngilizcelerini geliştirmiş hem de ilgi alanlarını keşfedip, kendilerini bu alanlarda geliştirmiş oluyor. Bu kazanımlarla ülkesine geri dönen öğrenci arzu ettiği gelecek için çok büyük bir adım atıyor.

St Albans School’da açılan programlar 11-17 yaş arası için uygundur. Yaz programları 3 Temmuz ve 19 Ağustos arasındadır. English Explorer programında haftalık ders saati 15’tir.

Kış dönemi programlar için Global Vizyon danışmanlarıyla görüşmenizi öneririz.

Okul ücretleri hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse English Explorer programı 2 haftalık £ 2.300, 3 haftalık £ 3.450, 4 haftalık £ 4.600’dür. Fiyatlarda değişiklikler olabileceğinden Global Vizyon danışmanlarıyla irtibat kurmanız sizi sağlıklı bilgiye ulaştıracaktır.

İngiltere’de Yaşam ve Öğrencilik

Londra’nın kuzeyinde yer alan St. Albans School oldukça güvenilir ve sakin bir bölgede yer almaktadır. Okul 60 dönümlük bir alana kurulmuştur ve öğrenciler tüm eğitim süreçlerini bu alan içerisinde geçirir. Okul binası ve yurtlar bu kampüs içerisinde bulunur. Bu da ailelerin çocuklarının güvenliği hakkında endişelerini en aza indirger.

St. Albans School yönetimi öğrencilerin tatil dönemlerini eğitimlerine vakit ayırarak geçirme kararı vermenin ne kadar özverili bir durum olduğunun bilincindedir. Bu sebeple öğrencilerin tatile dönemlerini en iyi ve keyifli şekilde geçirebilmeleri için aktiviteler düzenler. Öğrenciler yaratıcı yazarlıktan İngiliz edebiyatına, fotoğrafçılıktan film yapımına kadar pek çok alanda eğlenceli eğitimler alarak kendilerini geliştirir. Bunun yanı sıra okçuluk dersleri, sağlık ve spor dersler ve drama gibi alanlarda da aktivitelere katılabilir. En keyiflisi de okul öğrencilerinin İngiltere’yi tanıyabilmesi için geziler düzenler. Londra gezisi, Windsor gezisi, Kenbworth House and Gardens gezileri öğrencilerin favorileri arasında yer alır.

St Albans School öğrencileri havalimanından karşılama hizmeti sunmaktadır. Veliler okul yönetimiyle irtibata geçip uçuş saatlerini bildirdikleri takdirde havalimanı çıkışında öğrenci karşılanacaktır. Gatwick Havalimanı okula 100 dakika uzaklıktayken, Heathrow Havalimanı 45 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Aileler bu bilgi ışığında havalimanı tercihi yaparsa öğrenci uzun bir yolculuk geçirmemiş olur.

İlk Kez Yurtdışına Çıkanlar Endişe Etmeyin! Adım Adım Neler Yapacaksınız Gelin Konuşalım!

Çocuğum ilk kez yurtdışına çıkacak diye endişelenen aileler ya da ilk kez kendi başına yurtdışına çıkacak olan öğrencilerin korkuları olması normaldir. Böyle bir programa ilk kez katılan herkes bu duyguları ve kaygıları yaşar. Hazırlıklı ve bilinçli olmak bu kaygıları en aza indirecektir. Bu yüzden aşağıdaki önerilerimizi dikkate alırsanız kolay bir yolculuk geçireceğinizi garanti edebiliriz.

Evden çıkmadan önce sana gerekli olacak belgelerden oluşan el bagajını hazırlamayı unutma. İçinde neler olmalı? Pasaportun, vizen, okul kayıt belgen, eğitim ücreti ödendi belgen, yolculukta sana eşlik edecek kişinin kim olduğunu gösterir yazılı belge. Eğer ebeveynler ya da bir vasi sana eşlik etmeyecekse, uçuş şirketlerinin 15 yaş altı öğrenciler için özel hizmetleri bulunur, uçuş şirketinle görüşerek yolculuk boyunca seninle ilgilenecek bir görevli atanasını sağlayabilirsin.

Peki uçaktan indin neler olacak? Uçaktan indikten sonra ‘Arrival’ yazan işaretleri takip et. ‘Pasaport Control’ noktasına doğru ilerle. Pasaport görevlisine pasaportunu göster. Görevli sana “İngiltere’de nerede eğitim alacaksın? İngiltere’de ne kadar kalacaksın?” gibi sorular yöneltilebilir, bu çok normaldir. Endişe etme! Daha önceden bu konuda bir konuşma pratiği yap ve görevliye kısa cümlelerle açıklamada bulun. Pasaport kontrolden geçtikten sonra “Baggage Claim” tabelasına doğru yürü ve valizini al. “Arrival Hall”da seni bir görevli karşılayacak. Yeşil bir üst giymiş olacaklar ya da ellerinde üzerinde ‘BELL’ yazan büyük bir belge olacak. Sana daha önceden verilen isimliği yakana iliştirmeyi ve bagaj etiketini bagajına yapıştırmayı unutma. Onlar da seni bu etiketlerden tanıyacak. Oldu da bir aksilik meydana geldi. Korkma! Global Vizyon danışmanlarının sana daha önceden verdiği telefon numarasından yetkililerle irtibata geç. Onlar en kısa sürede sorunu çözecektir.  

Konaklama

St Albans School’un 60 dönüm arazi içerisinde yer alan okulu okul binasını ve yurdu içerisinde barındırır. Böylece öğrenciler kampüs dışına çıkmadan hem eğitim alır hem konaklamalarını yapar. Kampüs içerisindeki yurtta çoğunlukla tek kişilik olan paylaşmalı odalarda kalır. Konaklama tam pansiyondur böylelikle öğrenci 3 öğününü okulda yer ve dışarıda yeme-içme masrafından kurtulur. Yurtlarda ve kampüste bulunan 24 saat güvenlik ve okul çalışanları ailelerin güvenlikle ilgili endişelerini en aza indirger. Aileler arzu ettiklerinde okul sorumlularına ulaşabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir