Malta’nın En İyi Dil Okulları

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak İsteyenler İçin Malta Dil Okulları Sevilen Destinasyon

Güney Avrupa’da yer alan ada ülkesi Malta’da dil okulları gerek kaliteleri gerekse sosyal imkanlarıyla öğrenciler için bir cazibe merkezi… Malta dil okulları; sıcak iklimin tadını çıkararak İngilizce eğitimi almak isteyenlere özel programlar sunuyor. Malta’da dil eğitimi; uzun yıllardır, öğrenciler için keyifli seçenekler arasında yer alıyor.

Malta; sıcak bir ülke olması, yaz aylarının keyifli geçmesi, denizi, plajları ile İngilizcenin keyifle öğrenileceği adreslerden… İngilizce Malta’da ikinci dil olarak konuşulduğundan bu ülkede günlük hayatta da pratik yapılması da mümkün… Malta’yı cazip kılan etkenlerden bir diğeri de Malta’da dil okullarının uygun fiyatlara eğitim sunması. Malta’daki dil okulları; İngiltere dil okulları, Amerika dil okulları ve Kanada dil okullarına oranla daha uygun fiyatlara sahip. Malta dil okulları özellikle kış aylarında, yaz aylarına kıyasla daha cazip fiyatlar sunarak bütçesini minimumda tutmak isteyenler için alternatif oluyor. Küçük bir ada ülkesi olan Malta’da dil okullarının fiyatları uygun olduğu gibi yaşam giderleri de düşük.

Bu küçük ada ülkesi Malta’da dil okulu sayısı oldukça fazla… Ülkenin en önemli gelir kaynakları turizm ve eğitim olduğundan devlet bu alanlara önemli yatırım yapmaktadır. Malta’daki 50’nin üzerinde dil okulu; uluslararası öğrencileri ağırlayarak, ülkeye ekonomik kazanç sağlamakta. Durum böyle olunca; devlet, bu sektörü koruma ve denetim altına alıyor. Malta’nın İngilizce eğitiminde tercih edilen destinasyon olmasının devam etmesi için devletin gösterdiği bu çaba; Malta dil okullarındaki eğitim kalitesini yükseltiyor.  

Malta’da Dil Okulları Hakkında Öğrenmeniz Gereken Her şey Burada!

Küçük bir ada ülkesi olan Malta’da pek çok dil okulu bulunur. Malta dil okullarında; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Tatilde İngilizce, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Birebir İş İngilizcesi, Cambridge Sınav Hazırlık, IELTS Sınav Hazırlık, TOEFL Sınav Hazırlık, İş İngilizcesi, Yaz Okulu programları açılıyor.

Her yaştan ve her seviyeden öğrenciye uygun programlar açan Malta dil okulları; tarih konusunda da öğrencilere yardımcı oluyor. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler; Malta’da yılın her dönemi dil okulu programlarına kayıt yaptırabiliyor.

Okulun ilk günü seviye belirleme sınavına alınan öğrenciler, sınav sonuçlarına göre en uygun sınıflara yerleştiriliyor. Bu yerleştirilmede sınav sonucunun yanı sıra öğrencinin yaşı, milliyeti ve hedefleri de göz önünde bulunduruluyor. Aynı milletten öğrenciler mümkün olduğunca aynı sınıflara yerleştirilmiyor. Malta dil okullarında; öğrencilerin sürekli olarak İngilizce konuşması amaçlandığından aynı milletten gruplar oluşmasının önüne geçiliyor.

Malta dil okullarında 4-8-12-24 haftalık programlara katılmak mümkün. Malta dil okullarında haftada en az 15 saatlik bir programa katılmanız gereklidir. Malta dil okulları; haftalık 15, 20, 25 ve 30 saatlik programlar açar. Okullar her yaş grubu için düzenlenebilmektedir.

Malta’da dil eğitimi alınacak başlıca şehirler; St. Julians, Sliema, Gozzo’dur.


Malta Dil Okulları Listesi:

 Gozo

St. Julians

 • Sprachcaffe**
 • EC**
 • ESE**
 • International House
 • Clubclass Malta**
 • Maltalingua
 • Magıster Academy***
 • ACE School of English

St. Paul’s Bay

 • Sprachcaffe***

Sliema

 • Eurocentres
 • LAL**
 • Am Language Studio

 

Malta’da Yaşam ve Konaklama:

Güney Avrupa’da bir ada ülkesi olan Malta’da hayat oldukça keyifli akmaktadır. Genel geçim kaynakları turizm ve eğitim olan ülkede çok sayıda uluslararası öğrenci yaşar. Uluslararası öğrenciler adadaki sosyal hayatı renklendirir. Yıllarca İngiliz, Arap, Fransız sömürgesinde kalan Malta’da hali hazırda çok kültürlü bir hayat mevcuttur. Bu durum öğrenci nüfusunun fazlalığıyla katlanır. Malta’da özellikle yaz ayları çok keyifli geçer. Bu durumdan dolayı Malta dil okullarının fiyatları yaz aylarında, kış aylarına göre biraz yüksektir. Ada kış aylarında da ılıman bir iklime sahip olduğundan ve hareketli hayatını kaybetmediğinden Malta dil okullarına kış aylarında da gitmenizi öneririz.

Yurtdışında her ülkede olduğu gibi Malta’da da konaklama; aile yanı, okul yurdu, öğrenci evi, özel ev kiralama ve otel konaklaması şeklinde olmaktadır. Ülke kültürünü yakından tanımak, ev konforunda uzaklaşmamak ve daha uygun fiyatlara konaklama yapmak isteyenler aile yanı konaklamayı seçmektedir. Malta’da dil okuluna gidecek öğrenciler; yurt konaklaması ve öğrenci evi seçeneklerini de sıkça tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir