Butik ve Kaliteli Eğitim King’s Education Dil Okulu İngiltere Oxford’da !

King’s Education Dil Okulu – Oxford

İngiltere’de dil eğitimi almak istiyorsunuz, Oxford’da sizin için çekici şehirlerden biriyse haydi gelin Oxford’daki dil okullarından Kings Education’ı inceleyelim…

Oxford’da Dil Eğitimini En Sıcak Kurumlardan Birinde Alın…

Kings Education Oxford’daki güvenilir dil okullarından birisidir. Okul’un Oxford’da 2 ayrı binası bulunmaktadır. St. Michaels ve S. Josephs şubelerinin her ikisinin de ön plana çıkan farklı özellikleri vardır. St. Michaels şubesi otobüs, tren ve alışveriş alanlarına oldukça yakın konumlanmıştır, kampüs şehir merkezindedir.  St. Josephs şubesi ise şehir merkezine 10 dakika uzaklıktadır, yüzme havuzu ve spor salonuna yakındır.

 

Oldukça modern ve ferah dersliklere sahip olan okulda sabah saatleri Genel İngilizce programlarında eğitimler verilmekte, öğleden sonra ise akademik ve özel derslere ayrılmıştır. Okuldan içeri girdiğiniz anda sıcak ve samimi bir ortam sizi karşılıyor. Çalışan personel ve eğitmenler oldukça güler yüzlü ve nazik. Öğrencilerin her sorununa okul yardımcı olmaya çalışıyor. Oxford Kütüphanesi’ne çok yakın olan okul sayesinde öğrenciler kütüphanede zaman geçirme ayrıcalığına erişebiliyor.

Okulun en çok dikkat ettiği bir konuya da değinmeden geçmek istemeyiz. Okul ‘nationality mix’ dağılımına özen gösteriyor. Yani bu okula kayıt olduğunuzda sınıfınızın yarısının Türk öğrencilerden oluşması mümkün değil. Öğrenciler kendi dillerinde iletişim kurmayıp, İngilizce öğrenmeye yoğunlaşsınlar diye böyle bir politika izleniyor.

Okulda, bir kur 12 haftada tamamlanıyor. Her hafta öğrencilere test yapılıyor ve gelişimleri kontrol ediliyor. Kur atlamaya yeterli görünen öğrencilerin geçişleri öğretmenleri tarafından onaylanıp gerçekleştiriliyor.

Oxford’da Öğrenci Hayatı

Oxford’da Yaşa

Oxford; İngiltere’nin eğitim kalitesi en yüksek şehirlerinden biridir. Bu özelliği sayesinde bu şehirdeki öğrenci nüfusu yüksektir. Öğrenci nüfusunun yüksek olmasına bağlı olarak şehirde etkinlikler düzenlenmektedir.

Şehir içerisinde gezilecek pek çok tarihi yer bulunmaktadır. Okul öğrencilerinin sosyalleşmesini istediğinden etkinlik ve aktivitelere önem vermektedir. Bunun için özel bir birimleri mevcuttur. Bu birimde haftalık etkinlikler organize edilir. Sosyalleşmekte zorluk çeken öğrenciler bile bu etkinliklere katılarak kendilerini açma ve yeni insanlarla tanışma imkânı bulur. Okul; London, Bath, Stonehenge, Winchester, Cheltenham, Warwick Castle gezileri gibi aktiviteler düzenlenmektedir.

Oxford’da Konaklama

Okul aile yanı, yurt konaklaması ve öğrenci evi seçenekleri sunmaktadır. Konaklama kalitesi hem aile yanı hem de yurtlar açısından oldukça memnuniyet verici.

Yurt konaklaması okula otobüsle 5-10 dakika uzaklıkta yer alıyor. Biz konakladığımız süre boyunca yürüyerek gidip gelmeyi tercih ettik çünkü Oxford’da yollar oldukça güzel ve keyifli yürüyüşler yapılabiliyor.

Aile yanı konaklamalar ise okula otobüsle 15-20 dakika uzaklıkta yer alıyor. Aileler okul tarafından özenle seçiliyor ve denetleniyor.

Öğrenci evi tarzındaki konaklamalar diğerlerine göre daha maliyetli olmakla birlikte kendi evinizde yaşama konforunda olabiliyorsunuz. Öğrenci evleri okula otobüsle 15-20 dakika mesafede.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir