Üniversite Kampüsünde Eğitimi Merak Edenler Buyurun Embassy English’e

Embassy English Dil Okulu – Brighton

Brighton’da ziyaret ettiğimiz diğer bir dil okulu da Embassy English. Embassy English, Bellerbys Üniversitesi’nin kampüs sınırları içerisinde yer aldığından, akademik kadrosu ve okul içi atmosferiyle göz dolduruyor. Kampüsün kapısından içeri girdiğiniz anda doğru yerde olduğunuzu anlayabildiğiniz okulda eğitim kalitesi oldukça iyi bir seviyede.

Üniversite Kampüsünde Eğitimi Merak Edenler Buyurun Embassy English’e

Embassy English’in üniversite kampüsü içerisinde yer alması öğrencilere büyük artılar sağlıyor. En önemli artılarından biri üniversite öğrencileriyle aynı ortam içerisinde eğitim alabilmeniz. Bu sayede yurtdışında üniversite eğitim almanın nasıl olduğunu anlayabiliyor, akademik bir ortamın havasını soluyabiliyor, üniversite öğrencileri ile derin sohbetlere girebiliyorsunuz. Özellikle yurtdışında üniversite ya da yüksek lisans düşüneneler için bu ortamda bulunmak güzel bir fırsat.

Modern binası etkileyici bir avlu içerisine konumlanan Embassy English şehir merkezine ve sahile oldukça yakın. Tren istasyonuna 2 dakika, şehir merkezine ise 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan okul ulaşım kolaylığı ile hem zamandan hem de paradan tasarrufu yapmanızı sağlıyor. 

Şöyle okulda küçük bir tura çıkayım derseniz buyurun ekip arkadaşlarımızdan Esra’nın izlenimlerini size aktaralım. Brighton’daki favori okullarından birinin Embassy English olduğunu söyleyen Esra; okul binasından ve okulun atmosferinden oldukça etkilendi.

“Bellerbys Üniversitesi’nin kampüsünden içeri girdiğiniz anda akademik bir ortamda olduğunuzu anlıyorsunuz. Okul turnikelerinden öğrenci kartınızı okutarak içeri giriş yapıyorsunuz. Okulun içerisi çok modern ve ferah. Türkiye’deki orta çaplı bir özel üniversite yapısını düşünün işte Embassy English binası da bu tarzda. Üniversite içerisinde konumlanan bir okul olduğundan eğitmen kadrosu akademik isimlerden oluşuyor. İçeride sıcak bir hava fakat ciddi bir eğitim var. Okuldaki öğrencilerin hepsi bu okulda eğitim almaktan çok memnun. Türk öğrencilerin okuldaki popülasyonun sadece yüzde 3’ünü oluşturması da güzel bir özellik. Böylelikle öğrenciler Türkçe konuşacakları ortamı bulamıyor ve hem diğer milletten öğrencilerle hem de ana dili İngilizce olan üniversite öğrencileriyle sohbet etme şansı yakalıyorlar” diyerek ilk izlenimlerini aktarıyor.

İçerisinde büyük bir kütüphanesi, IT odası ve yemekhanesi bulunan okul öğrencilere pek çok imkân sağlıyor. Okuldaki yemekhane ve geniş avlu öğrencilerin hayatını kolaylaştırıyor. Yemekhanede uygun fiyatlı yemek yiyebilen öğrenciler, boş vakitlerini okulun geniş avlusunda değerlendirebiliyor. Bu arada yemekhanede Müslüman öğrencilere özel helal ibareli yemekler çıkartıldığını da eklemeden geçmeyelim. Anlayacağınız okul yönetimi uluslararası öğrenciler için her detayı incelikle düşünmüş. Bu da kendinizi ayrıcalıklı ve değerli hissetmenizi dağlıyor.

Atmosfer Sıcak ve Samimi, Eğitim ise Akademik ve Ciddi

Embassy English 16 yaş ve üzeri yaştaki öğrencilerin eğitim alabildiği bir okul. Yazımızın başında da dediğimiz gibi üniversite içerisinde yer alan okul diğer dil okullarına göre daha akademik bir eğitim sunuyor. Bir kur 12 haftada tamamlanıyor. Her 5 haftada bir öğrencilere test yapılıyor ve gelişimleri kontrol ediliyor. Eğer öğrenci 5 haftadan az kursa katılıyorsa pre-arrival test ile graduation testi karşılaştırılarak öğrencinin gelişimi raporlanıyor. Öğrenci yoğun dönemdeki programlara katıldığında “dubble banking (zikzak)” adı verilen bir sistem uygulanıyor. Ayrıca öğrencilerin Embassy English Student Dashboard online sisteminden verilen ödevleri ve görevleri tamamlaması ile paralel kur geçişleri sağlanıyor. Bunların her biri çetrefilli detaylar olarak gelebilir size fakat emin olun okula gittiğinizde eğitmenler size sürecin nasıl işlediğini oldukça açık bir şekilde anlatacaklar.

Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Başlangıç İngilizcesi, IELTS Sınav Hazırlık programlarına katılabiliyorsunuz.

Yine ekip arkadaşlarımızdan Kübra’nın yorumuyla eğitim kalitesini şöyle bir detaylandıralım isteriz. Kübra “Okuldaki eğitim oldukça kaliteli ve başarılı. Özellikle Genel İngilizce ve Akademik İngilizce alanlarından okulda eğitim alıp başarıyla tamamlamamış öğrenci bulunmuyor. Bu okulda eğitim almış bir öğrenci olarak referans olmaktayım. Okul eğitim kalitesinin yanı sıra sosyal etkinliklerde de bir o kadar başarılı. Okulun kapısından içeri girdiğiniz anda farkı anlayacaksınız” diyor.

Brighton’da Konaklama

Konaklama diğer tüm ülkelerde ve eğitim kurumlarında olduğu gibi 2 alternatiften oluşuyor. Aile yanı konaklama ya da yurt konaklaması.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamalar her zaman olduğu gibi yurt konaklamasına göre daha makul fiyatlı. Fakat seçilen ailelerin evlerinin, Embassy English kampüsüne 40 dakikalık mesafede bulması biraz sıkıntı yaratabilir.  Yol masrafı hesaplaması yapılarak aile yanında mı yoksa yurtta kalmanın mı daha uygun olduğunu hesaplayıp, seçim yapmanızı öneririz. Global Vizyon danışmanları bu konuda da bilgi vereceklerdir diye düşünüyoruz.

Yurt Konaklaması

 Embassy English’de yurt konaklaması en az okul binası ve atmosferi kadar güzel. Bellerbys Üniversitesi’yle ortak kullanılan bir yurt bulunuyor. Yurdun kampüs sınırları içerisinde olması öğrencilere büyük kolaylık sağlıyor. Kampüsten yurtlara bağlanan bölümler bulunuyor. Bu da ulaşım masrafınız olmamasını sağlıyor. Kampüs içerisindeki bu yurt yaz döneminde kullanılabiliyor. Kış dönemi ise okula 10 dakika yürüme mesafesinde, 35 yataklı bir residenceda konaklanabiliyor. Yurtlar oldukça modern ve güzel döşenmiş.

Brighton’da Ne Yapalım?
Gezelim, Görelim…

“Brighton’da hayat nasıl? Ne yaparım? Ne yer ne içerim?” diyorsanız hiç meraklanmayın. Hayatınız hiç olmadığı kadar güzel geçecek. Kültür sanat şehri olan Brighton’da genç nüfusun yoğunluğu, şehirde her gün bir aktivite olmasını sağlıyor. Festivaller, sanat galerileri, pubları, kafeleri, sahil etkinlikleri, müthiş peyzaja sahip parklarıyla Brighton’da sıkılmanız mümkün değil.

Daha fazlasını öğrenmek gidip gezebileceğim yerleri öğrenmek istiyorum derseniz linkimize alalım sizi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir