İngiltere’de Uygun Fiyatlı Dil Okulu: Westbourne Academy

Westbourne Academy Dil Okulu – Bournemouth

Bournemouth gezimizin sonuna geldik… Sırada, Bournemouth sınırları içerisinde önerebileceğimiz son dil okulu Westbourne Academy var. Haydi bu okulu da sizlere tanıtmaya başlayalım…

İngiltere’de Uygun Fiyatlı Dil Okulu: Westbourne Academy

Bournemouth’daki dil okulları listemiz boyunca size sunduğumuz okullar arasında hemen hemen hepsinin ön plana çıktığı farklı bir özelliği var. Westbourne Academy’yi diğerlerinden ayıran en dikkat çekici nokta ise, okulun uygun fiyatları… Yurtdışı eğitim tercihlerinizi yaparken; ailenizin bütçesine dikkat ettiğinizi, kendiniz ve onlar için en uygun olanı seçmek istediğinizi biliyoruz. Bu sebeple bütçe ve eğitim kalitesi açısından baktığımızda Westbourne Academy doğru tercihlerden bir tanesi olabilir.

“Ücretli uygun peki ya eğitim konusunda nasıl?” diye düşündüğünüzü biliyoruz… Hepimiz verdiğimiz paranın karşılığını en iyi şekilde almak isteriz, özellikle ailelerimiz. Bu noktada eğitim kalitesi hakkında bir şüpheniz olmamasının garanti edebiliriz. Westbourne Academy; her öğrenciye bireysel ilgi gösterme, öğrencinin ihtiyacı olan konuları tespit edip bu alanlarda gelişmesini sağlamak, öğrencinin sınıf içi ve sınıf dışı öğrenme fırsatlarını geliştirmek için yollar aramak, sosyal ve sportif aktivitelere katılımını sağlayıp diğer öğrencilerle güçlü bağlar kurması gibi konulara verdiği özen ile eğitimde yüksek kaliteyi yakalamıştır.

İngiltere içerisinde Londra’dan sonra dil eğitimi için en çok tercih edilen şehir Bournemouth’da bulunan Westbourne Academy; geniş bir alana kurulmuştur. Okul içi ve okul dışı aktivitelere önem veren kurum bu şekilde öğrencilerinin öğrendiği İngilizceyi günlük hayata taşımasını amaçlamakta. Bournemouth listesinde gördüğünüz tüm okullarda hep vurguladığımız noktanın sosyal hayata dahil olmak ve İngilizceyi günlük hayata taşımak olduğuna dikkat etmişsinizdir. Yabancı dilin en iyi yurtdışında öğrenilmesinin sebebi de budur. İngiliz eğitim sisteminde, İngilizce hayata dahil edilmediği sürece öğrenilmiş sayılmaz. Okul içinde ve dışında yapacağınız keyifli sohbetler kimi zaman test skorlarından daha önemli tutulmaktadır. Bu sebeple öğrencinin kendini açması için pek çok yola başvurulur.

Eklemek istediğimiz diğer bir nokta okulun öğrencilerle bire bir ilgiye önem vermesi. Westbourne Academy öğrencilerin ihtiyaçlarına en çok özen gösteren okullardan bir tanesi… Örnek vermek gerekirse; okul ülkeye ilk geldiğinde ulaşım problemi çekmekten korkan öğrenciler için havalimanından özel karşılamalar düzenliyor. Öğrenci havalimanından konaklayacağı merkeze veya okuluna ulaştırılıyor. Bundan sonraki süreçte öğrenciye konaklayacağı ev ve okul çevresi hakkında kapsamlı bilgi veriliyor. Okul ve ev gidiş gelişleri için hangi otobüslere binmesi gerektiğine kadar detaylı bilgi öğrenci ile paylaşılıyor.  

Bournemouth’da Yaşam ve Sosyal Hayat

Sosyalleşmek güzeldir peki ya nasıl? Yabancı bir ülkede, hiç tanımadığınız bir ortamda, farklı milletlerden insanla nasıl iletişim kurulur hele ki biraz da çekingen bir yapınız varsa… Korkmayın! O iletişimi kuracaksınız. Siz çekinseniz bile çevreniz sizin dışarda durmanıza izin vermeyecek. Yurtta kalıyorsanız odanızı paylaştığınız arkadaşınız, evde konaklıyorsanız ev sahipleriniz, okulda ise eğitmenleriniz sizin hayata dahil olmanız için sizi destekleyecek. Westbourne Academy bu konuda en iyi merkezlerde bir tanesi. Sosyalleşmeyi ön planda tutan okul; öğrencileri için sınıf içi ve sınıf dışı düzenlediği etkinliklerle bu kaynaşmayı sağlıyor. Hafta içi okul içerisinde düzenlenen kulüp etkinlikleri, hafta sonları ise Londra, Oxford, Cambridge, Portsmouth, Scotland’a yapılan gezilerle bir bakmışsınız pek çok arkadaş edinmişsiniz ve İngilizce konuşmaktan çekinmiyorsunuz.

Bu bilgiler bana yetmez biraz daha detay lazım derseniz Bournemouth’da Hayat linkine tıklayabilirsiniz. 

Bournemouth’da Ne Yapılır?

Spora düşkünseniz Bournemouth’da neler yapabilirsiniz kısaca sıralayalım

  • Futbol, masa tenisi, tenis, duvar tenisi, rugby, surf, yüzme, yelkencilik, plaj voleybolu, dağcılık, bowling gibi sportif aktiviteler yapılabilir.
  • 5K parkurda koşu ve yürüyüşler yapılabilir.
  • Merkezdeki yoga sınıflarına katılınabilir.
  • Uygun fiyatlara golf eğitimi alınabilir.
  • Bisiklet kiralama merkezlerinden bisiklet kiralanarak şehirdeki parkurlarda gezintiye çıkılabilir.

Bournemouth’da Konaklama

Gel gelelim her okulda yazmaya doyamadığımız konaklama kısmına. Bu kısım sizin için çok önemli biliyoruz ve hemen kısa bilgiyi veriyoruz. Burada size vereceğimiz bilgiler aklınızda bir fikir oluşturacaktır. Fakat yine de en iyi kararı Global Vizyon danışmanlarıyla oturup, konuştuğunuzda verdiğinizi de söyleyelim. Yüzlerce öğrenciyi yurtdışına gönderdikleri için bazen bizim için bizden daha doğru kararlar alabiliyorlar…

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama yurt konaklamasına göre daha konforlu olabilmektedir. Ev halkının hazırladığı yemekler ve evin genel temizliğinin ev sahipleri tarafından yapılması, sizin üzerinizdeki sorumluluğu bir nebze de olsa azaltmaktadır. Ev tipi konaklamada yanınızda başka öğrenciler de olabiliyor. Ailenin isteğine bağlı olarak evde maksimum 4 öğrencinin konaklama yapması mümkün. Bu açıdan sosyal hayattan uzak kalırım diye korkmanıza da gerek yok. Aile yanı konaklamanın en iyi yönü ana dili İngilizce olan kişilerle iletişimde olabilmeniz ve İngiliz kültürüne dair pek çok şey öğrenebilmeniz.

Yurt Konaklaması

Yurtta konaklama yapmak isteyen öğrenciler biraz daha fazla sorumluluk almaya hazır olun… Aile yanı konaklamada ailelerin hazırladığı öğünlerle gününüzü tamamlarken yurt konaklamasında öğünlerinizi kendiniz ayarlamak durumundasınız. Yurtlarda genellikle mutfak bulunur, bu mutfakta yemeklerini yapabilirsiniz. Hatta farklı milletlerden gelen öğrenciler kendi ülke mutfaklarından yemekler yaparken onlarla birlikte farklı tatları keşfetme imkânı da bulursunuz. Hazır farklı milletten öğrencilerden bahsetmişken bunun İngilizcenize nasıl etki edeceğine değinmeden de geçmeyelim. Yurtta konaklarken sorunlarınıza pratik çözümler bulma konusunda ustalaşacaksınız. Bunu da farklı milletlerden arkadaşlarınızla fikir alışverişinde bulunarak yapacaksınız. Bu sayede önceleri zorunlulukla başlayan kısa konuşmalar bir zaman sonra uzun sohbetlere dönüşecek. İngilizcenizin nasıl hızlı ilerlediğine siz bile inanamayacaksınız. Son olarak yurt odalarınızın maksimum konfora sahip olacağını, yurtların içerisinde çamaşırhanelerin bulunacağını ve arzu ettiğiniz takdirde sadece size özel tek kişilik oda seçebileceğinizi de ekleyelim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir