Amerika New York’ta Ekonomik İngilizce Dil Eğitimi için Tercihiniz LSI Dil Okulları

LSI Dil Okulu – New York

Amerika’da dil eğitimi almak isteyenlerin ilk tercih ettiği şehirlerden biri New York oluyor. New York’ta tercih edilebilecek en kaliteli okullardan bir diğeri LSI Dil Okulları…

LSI New York’ta eğitim alan arkadaşımız Engin’in gözünden size LSI New York’u anlatmaya başlıyoruz.

Lisans ve Lisansüstü eğitim Düşünenler İçin LSI İyi Bir Alternatif Olacak!

New York’ta eğitim almaya karar verdiğimde derin araştırmalar yaptım. Amacım dil eğitimimin ardından lisans programlarına nasıl geçiş yapacağımı öğrenmek olduğundan LSI Dil Okullarını tercih ettim.

Öncelikle okulun dil eğitiminden bahsetmem gerekirse; eğitmenlerin öğrencilere karşı çok ilgili olduğunu belirterek başlamak isterim. Eğitmenlerin tamamı eğitim konusunda uzman kişiler, bunun yanı sıra öğrenci psikolojisinden de iyi anlıyorlar. Eğitimim esnasında her öğrenci gibi takıldığım noktalar oldu. Bu tıkanma noktalarından eğitmenlerimin büyük desteğini gördüm. Her biri özel olarak da benimle ilgilendi.

Okulun ilk gününde yazılı bir teste ve mülakata alındım. Bu sınavlarda ihtiyaçlarım ve seviyem belirlendi. Bu sonuçların ardından bir sınıfa yerleştirildim. Sınıflarda dinamik ve enerjik bir anlatım var. Derslerde sıkıntıdan patladığınız sınıflar gibi düşünmeyin. Nasıl oluyor bilmiyorum fakat hemen hemen her derste eğitmenler tüm sınıfın ilgisini çekecek bir konu başlığı bulup, eğitimi bu şekilde veriyorlar. Bu da sürekli olarak derse katılım göstermenizi sağlıyor hem de bunu kendi isteğinizle yapıyorsunuz. Derslerde konuştukça açıldığımı ve günlük hayatın içerisine dahil olduğumda çekingenlik hissetmeden konuştuğumu söyleyebilirim.

Okulun bir güzel özelliği Amerikalı öğrencilerle eğitim alma fırsatı bulmanız. Bu fırsat ana dili İngilizce olan yaşıtlarınızla rahatça diyalog kurup fark etmeden İngilizce pratiği yapma imkânınız olması… Okul; Metropolitan College of New York’da (MCNY) eğitim gören öğrencilerin yönlendirilebildiği ESL programlarından biridir. Bu da LSI’de eğitim gören öğrencilerin 6 krediye kadar MCNY derslerine kaydolabilmesini sağlar. Öğrenciler TOEFL puanı aranmaksızın MCNY’nin lisans ve lisans üstü programlarına geçiş yapabilir. LSI’nın bu özelliği benim ilgimi çeken ve kesin kayıt yaptırmama neden olan şeydir… MCNY’nin hızlandırılmış programları sayesinde 1 yıllık çalışma ile işletme masterı tamamlanabilmekte… Bence kariyer planını yapanlar için bundan güzel bir fırsat sunulamaz.

Değinmeden geçmek istemediğim bir diğer konuda okulun konumu ve binası. Okulun çok güzel bir manzarası var. Sınıflar; Manhattan’ın Battery Park ve Hudson nehrine bakıyor. Sınıfların her biri çok ferah ve aydınlık. Sınıftan içeri girdiğinizde kendinizi mutlu hissediyorsunuz. Okulun ortak alanları ise Amerikalı öğrencilerle bir araya gelip, arkadaşlık kurmanız için güzel bir alan…

Okulda; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Cambridge Sınav Hazırlık, TOEFL Sınav Hazırlık ve İş İngilizcesi programları açılmaktadır.

New York’ta Öğrenci Olmanın Ayrıcalığının Keyfini Çıkarın!

Amerika’nın en büyük iş ve kültür merkezi olan New York’ta bulunan LSI güzel ve tarihi bir binada yer alıyor. Wall Street, New York Menkul Kıymetler Borsası, Ulusal 11 Eylül Anıtı, Özgürlük Kulesine sadece birkaç blok uzaklıkta bulunan LSI, Financial District’in merkezinde yer alıyor. Siz de benim gibi kariyerinize bu alanda devam etmek istiyor ve finansın kalbinin havasını koklamak istiyorsanız LSI sizin için şahane bir deneyim olacak.

Tabi her şey sadece kariyer demek değil… New York’a gitmişken bu şehri doyasıya yaşamak da gerekiyor. Central Park’ta bir piknik yapmak, Bryant Park’ta buz pateni yapmak, Broadway’de bir komedi gösterisi izlemek, eşsiz müzeleri gezmek hepsi hayatım boyunca unutamayacağım anılar olacak. Kolay sosyalleşemiyorum diyorsanız okul size bu konuda destek oluyor. Okul haftalık şahane etkinlik programları hazırlıyor.

Okulun çok çeşitli ve diğer okullara nazaran farklı etkinlik programları oluyor. En sevilen etkinliklerden birkaç örnek vermem gerekirse; yiyebildiğin kadar suşi gecesi, karoeke gecesi, Cafe Lola’da 5 çayları, Savoy’da lüks akşam yemeği, Macy’s de alışveriş, Alligator Lounge’da ücretsiz pizza geceleri, Chelsea Market gezileri, Fat Caz’de caz geceleri…

“New York’ta yapılacak neler var? New York’ta nereleri görmeliyim?” diyorsanız sizi linke davet ediyorum. Link içerisinde şehre dair daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz. 

Konaklama

Okul öğrencilerine aile yanı konaklama, residence, öğrenci evi ve otel konaklamaları sunuyor. Aile yanı konaklama içlerinde en uygun ücretli olanı. Otel tabi en pahalısı… Aileler okul tarafından titizlikle seçilip, denetleniyor. Aile yanı konaklamalar okula 30-60 dakika arasın mesafede bulunuyor. Aile yanında konakladım, bence bana en uygun olanı buydu. Aslında Global Vizyon’un danışmanları bunun benim için en uygun olan olacağını söylediler ve yanılmadılar. Sanırım yılların tecrübesi böyle bir şey. Aileyle yaşamak bana çok şey kattı. Hem Amerikan kültürünü yakından inceledim hem de tüm gün ana dili İngilizce olan kişilerle pratik yapma şansına eriştim. Aramızda kurduğumuz bağı söylemiyorum bile. O bambaşka bir duygu… Geleceğimi şekillendirmem noktasında bana inanılmaz destekleri oldu. Size tavsiyem aile yanı konaklamada birinin evine misafir gittiğinizi unutmamanız. Onların yaşayan düzeni içerisine gidiyorsunuz. Kurallarına ve düzenlerine saygı duyun. Bunun haricinde herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Tek sorun akşam yemekleri bazen benim damak tadıma uymadı, o zamanlarda da mutfağa ben geçtim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir